Hledat

KATEGORIE

Rádi bychom Vám přiblížili strukturu kategorie knih, aneb z čeho si U nás můžete Vy nebo vaši blízcí vybrat.

První dvě podkategorie v Knihách: Romány, Povídky jsou určeny lidem , kteří si rádi odpočinou od všední reality. Je však nepopiratelné, že celá řada z těchto knih přináší důležité informace. V podkategorii pro ženy máme plno tzv. harlekýnek plných romantických lásek a princů na bílém koni. Na  dovolenou si pak můžete vybrat detektivku v podkategorii krimi. A zajímá-li Vás co se stane, když... tak zkuste kategorii scifi.

Scifi je pak zahrnuto i v samostané kategorii, stejně jako Horory - když se chcete trochu bát.

Kategorie Životopisy, paměti a rozhovory je určena jednak těm, co se zajímají o konkrétní osobnosti, jejich životy a zájmy, popř. o období ve kterém žily či žijí. Autobiografie a biografie se týkají známých herců, zpěváků, odborníků, sportovců, panovníků, politiků, ale i jiných význačných osobností. Mnohé z těchto knih jsou doplněny obrazovými přílohami. Zamyslete se, zda byste pojednáním o vybrané osobě neudělali radost svým rodičům či prarodičům, kteří mohli některé osobnosti i osobně znát...

Pro děti a Pro mládež - jedná se o obdobné oblasti, proto je řadíme hned za sebou. Budou-li k dispozici, tak v podkategorii pro nejmenší naleznete leporela, či knihy z tvrdého papíru plné obrázků. V dalších kategoriích se skrývají pohádky, které již předčítají rodiče, nebo které si již děti slabikují samy. Zahrnujeme do této oblasti i knihy čtené ve škole. Mnohé z nich se již objevují i v kategorii Pro mládež, kde kromě Doporučené četby ze středních škol, narazíte na westerny a jiné dobrodružné příběhy. Pro dívky zase můžete vybrat příběhy plných dívčích lásek, krásných prázdnin a letních kouzel.

Humor a satira - název mluví sám za sebe. Bez smíchu to přeci nejde. Chcete si odpočinout, ale nečíst mnoho textu, vyberte si třeba ilustrované dílo od známého kreslíře, a jistě se nebudete nudit. Vyprávění vtipů může být i důpležitý krok při vstupu do světa mluvení...

Antika - do této kategorie jsme zařadili studie o období antiky, o archeologických vykopávkách a poznatcích... Zároveň sem jistě patří i díla, jež v daném období vznikala, a jejichž aktuálnost nás i zaskočí.

Exil - exilová literatura

Pragensie - Praha, naše hlavní město, prošlo celou řadou změn a je spojeno s celou řadou událostí. Nalezneme v něm řadu významných historických památek a zároveň je osud tohoto města spjat s různými osobnostmi. Veškerá literatura pojednávající o Praze plná fotografií je zachycena právě v této kategorii.

Náboženství - tato kategorie se nezaměřuje na strukturu či historii jednotlivých náboženství, k tomu je určena kategorie náboženství v kategorii naučné. Patří sem literatura, kdy se popisuje náboženství jako pozadí historických událostí, a čtenář tak může pochopit vliv jednotlivých náboženství. Kategorie dále zahrnuje i díla osobností historicky spjatých s šířením různých náboženství a dokonce i nepodložené úvahy o jednotlivých náboženstvích.

Jiná próza zahrnuje díla, jež nejsou tak jednoduše zařaditelná pod některou kategorii výše, což však nevylučuje, že zde nemůžete nalézt zajímavé tituly.

Chcete-li si procvičit své jazykové znalosti, nebo máte po ruce zahraničního čtenáře, zkuste si vybrat v kategorii Cizojazyčné.

Poezie nezapomíná na díla dávných autorů básní a dramatických děl, ale věnuje pozornost i současným autorům.

Zajímají-li vás historické události (války ve středověku, panovníci, soudobé dějiny, fakta v mediích nezvěřejňovaná), jistě si vyberete v kategorii historie, kterou naleznete v levém menu kategorie knihy a dále podkategorie naučné.

V podkategorii naučné naleznete různé knihy rozšiřující vaše znalosti z rozmanitých oborů.Tak například: V Zeměpisu narazíte na rozmanité země, krajiny či přírodu a jejich taje. Objevují se tu i zajímavé atlasy, mapy a fotografické přílohy. Biologie zahrnuje vše od nerostů, rostliny, až po  zvířat všeho druhu. V Psychologii zase rozšifrujete problematiku lidského chování ať již jednotlivce, nebo i davu. Sexuální výchova Vám pomůže pochopit chování vašich potomků, poradí v péči o dítě, či poradí s výběrem životního partnera. Jednotlivé oblasti si prosím prolistujte sami dle libosti.

Naučné, Umění zahrnuje oblast, kde knihy pojednávají o životě umělců a jejich dílech - historii, či struktuře samotných děl. Divadlo a film pak mohou odkazovat i na knihy, podle kterých byl natočen oblíbený film, či seriál, či se hrají známá i méně známá divadelní představení.

Pod Hobby spadá všechno ostatní, což nevylučuje, že zde nenaleznete přínosné tituly pro váš praktický život. Máte zahrádku, rádi chodíte na houby, máte doma veterána nebo Vás zajímá, jak dopadly Olympijské hry? Tak se nestyďte, a vyberte si...

Informace:

V záložce Krátce v horní šedivé liště naleznete stručné informace ohledně plateb a doručení. Máte-li nám co nabídnout k odkupu, určitě neváhejte, vždy se domluvíme.V případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte.

Těšíme se na vaše návštěvy a objednávky. U nás si vyberete.